Všetky moje mydlá sú na prírodnej báze. Sú vyrábané od základu, čiže priamo z tukov, nie zo zakúpenej hotovej mydlovej hmoty.

Pri každom mydle v galérii sa nachádza vždy popis daného mydla - jeho úžitkovosť, výhody a zároveň zloženie.

__________________________

Zloženie mydiel tvorí:

==================
tukový základ
==================

bravčová masť, kokosový tuk, rastlinné oleje, bambucké maslo, živočíšne maslo

a ich kombinácie.

Ak je mydlo označené ako "olivové" obsahuje vysoký podiel olivového oleja alebo ako "bambucké" zase vysoký podiel bambuckého masla = prevažne nad 60% objemu.

Špeciálnym olejom je ricínový olej, ktorý zvyšuje penivosť mydla a má zároveň vysoký výživný efekt na pokožku.

===================
farbivá a vône
==================

V prípade, že v mydle nie je použitá žiadna vôna ani farbivo, resp. je použitá čisto prírodná zložka, je mydlo označené ako "natural".

==========================
prísady a výživné zložky
==========================

Na zvýšenie výživnosti mydla sú do neho dodatočne pridané rôzne extrakty z rastlín, výživné oleje ako bambucké maslo, kakaové maslo, avokádový olej, sušené bylinky, kozie mlieko, med, vaječné žĺtko a podobne.

__________________________

Pri výrobe všetkých mydiel sa snažím čo najviac používať primárne čisto prírodné látky čo sa týka farbív aj vôní (esenciálne oleje, výťažky z rastlín, kakaový prášok, mrkvový extrakt, potravinárske farbivá a vône a pod.). Jedinou chemickou látkou je na začiatku hydroxid sodný, ktorý je hlavným činiteľom výroby mydiel a bez ktorého to nejde. Ten sa však zreaguje s tukmi a vzniká samotné mydlo. Hydroxid po vyzretí mydla úplne zneutralizuje. Výsledný produkt je napokon vysoko úžitkový, nakoľko obsahuje glycerín v plnej jeho miere + ďalšie výživné látky dodatočne pridané počas procesu saponifikácie, samozrejme v jeho najposlednejšej fáze, aby sa chemickou reakciou nezničili resp. oslabil ich priaznivý účinok čo najmenej.