Všetky moje mydlá

sú na prírodnej báze a vyrábané výlučne studeným procesom. Pri výrobe všetkých mydiel sa snažím čo najviac používať prírodné farbivá a ako vône 100% prírodné esencie (výťažky z rastlín). Do mydiel častokrát pridávam rôzne výživné látky a prísady (opäť prírodné), ktoré výrazne zvyšujú úžitkovú hodnotu mydiel a sú pre pokožku ešte prijateľnejšie.

***

Zameriavam sa

vo veľkej miere na "natural" mydlá, to znamená, aby boli čo najviac prírodné a obsahovali čo najmenej pridaných esencií, aj keď sú prírodné. Je to preto, aby mydlá boli čo najviac prírodného charakteru - po výrobe obsahujúce čo najviac glycerínu priaznivo pôsobiaceho na pokožku. Pretože práve takéto mydlá sú najvhodnejšie pre alergikov a pre ľudí s citlivou pokožkou, ktorých už aj malá prítomnosť prírodných esencií môže dráždiť.

***

Voňavé/ozdobné mydlá

z dôvodov vyššie uvedených ich preto v mojej "zbierke" nájdete menej, preferujem skôr mydlá, ktoré majú výrazne vyššiu úžitkovú hodnotu (obsahujú výživné látky a prísady), než len výraznú vôňu.

***

V mojej zbierke mydiel nenájdete

číre, priezračné a všakovako vyzdobené mydlá, ktoré je takto možné vyrobiť len rozpustením už zakúpenej hotovej mydlovej hmoty. Nakoľko mydlá zhotovujem len studeným procesom (nie teplým) a od základu, tak viem, čo si do hmoty pridám a z čoho sú teda zhotovené. Žiaľ táto metóda dovoľuje vyrobiť len matné (nepriehľadné) mydlá. U týchto mydiel ide skôr o prospešnú úžitkovú hodnotu (vplyv na pokožku), než jej ozdobný charakter. Ak zháňate resp. chcete vyrábať mydlá nádherne číre, ozdobné, tak potom musíte hľadať na iných stránkach, než tu. Tam už ide o výrobu úplne iným - teplým procesom...